BİLGİLENDİRME


Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta sınıf araçlar kiralanabilmektedir.Üst sınıf araç kiralamak için 25 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 5 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ:

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR:Günlük araç kiralama hizmetinde fiyatlara günlük 250 km,aylık 3000 kilometrede kullanım hakkı dâhildir. Akaryakıt, Tek -Yön Ücreti, Ofis müsaitlik durumuna göre Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti (0-26 km arası), Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araç tesliminde müşteriye verilen yakıt Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. Aylık kiralamalarda kilometre kullanım hakkı 3000 km ile sınırlıdır. Kilometre aşım ücreti grup bazında değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden ve ya ofislerimizden alabilirsiniz.

TEK YÖN ÜCRETLERİ :

Aracın bir şehirden teslim alınıp başka bir şehre iadesi durumunda Venga tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri rezervasyon aşamasında görülebilir. Detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi'mizi arayarak alabilirsiniz.


EK SÜRÜCÜ HİZMETİ :
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/ veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak , Kira Sözleşmesi'ne eklenmesi ile mümkündür. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve ve ya kullanıcılar tarafından her hangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi'mizi arayabilirsiniz.


ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ:
Araç teslimat ve araç teslim alma hizmetimiz ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre,( en az 3 günlük kiralamalarda geçerlidir) araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 26 KM kadar ) ücretsizdir. Ancak kiraladığınız şubeden farklı bir şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ek ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.
Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, kredi kayıt bürosunun Findex uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 7 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.


ARAÇ İADE SÜRESİ:
Araçların iadesinde 4 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının %25'i, 4 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira fiyatı tahsil edilir.

ÖDEME KOŞULLARI :
Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir.Araç gruplarına göre farklı bankalara ait çift kredi kartı ibraz edilmesi gereklidir.
Kira anlaşması kiralama esnasında açılır. Gerçekleşecek kiralamalarda araç kiralama sözleşmesi geçerlidir.
Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

TRAFİK CEZALARI:
Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.


ÖNEMLİ NOTLAR:
Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 24 saat içersinde ofisimize bilgi verilmesi zorunludur. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 24 saat içersinde ofisimize bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, ofis ile irtibata geçilip yardım temin edilmesi gerekmektedir.

 • - Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak -imzalandığından emin olunuz.
 • - Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi arayınız.
 •  - Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda -----------------------numaralı hattı aranmalıdır.
 •  -Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen ofisiı arayınız.
 • -Kiralayan; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamlara zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.
 •  -Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.
 •  -Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
 •  -Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
 •  -Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
 •  -Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
 •  -Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
 •  -Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 •  -Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,
 •  -Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.